Dnes bola odstránená posledná prekážka pre svätorečenie Fultona Sheena

Dnes 27. júna boli slávnostne prenesené pozostatky Božieho služobníka arcibiskupa Fultona J. Sheena z katedrály v New Yorku do katedrály Panny Márie v Peorii, štátu Illinois, kde sa Fulton Sheen narodil. Ohlásil to miestny biskup Daniel Jenky.

Svätorečenie arcibiskupa Sheena sa zastavilo v roku 2014 potom, čo newyorský kardinál Dolan odmietol vydať telo arcibiskupa Sheena do jeho rodného mesta, ako predpisujú nové pravidlá pre svätorečenie, čím musel byť tento proces na niekoľko rokov pozastavený.

Rodina arcibiskupa nakoniec bola nútená minúť milión dolárov na súdny proces s newyorskou arcidiecézou, aby sa dostali k telu Fultona Sheena. Kardinál Dolan sa trikrát voči verdiktu súdu odvolal a proces takto predlžoval. 7. júna 2019 Dolan prehral súd s konečnou platnosťou a tak dnes mohlo prísť k prevozu tela v súlade so štátnymi aj cirkevnými zákonmi.

Cirkevný zákon predkladá, že prevoz pozostatkov kandidáta na svätorečenie musí byť urobený v tajnosti, bez akejkoľvek oslavy a procesie veriacich. Tak tomu bolo aj v tomto prípade a biskup z Peorie o prevoze informoval až po jeho uskutočnení. Telesné pozostatky boli prenesené lietadlom a umiestnené do oltáru Panny Márie ustavičnej pomoci v Peorii. Vatikán už v minulosti potvrdil, že pápež František uznal zázrak vzkriesenia mŕtveho chlapca, ktorý sa uskutočnil po modlitbe rodičov práve na orodovanie arcibiskupa Sheena. Biskup Jenky požiadal veriacich, aby neprestávali svoje modlitby adresovať Bohu za oslávenie Svätej Trojice povýšením arcibiskupa Sheena na oltár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

>
Facebook